загрузка...
« Попередня

Додаток 12

7 розділ. Формування психологічної готовності юнаків до військової служби.



Мета - формування згуртованості колективу, вміння переносити психологічні навантаження.

Нами було проведено кілька психолого-педагогічних тренінгів. Ми використовували їх як одну з форм виховної роботи. Це встановлюваний порядок організації конкретних ситуацій та актів взаємодії учасників виховного процесу, спрямованих на вирішення певних педагогічних завдань. Проведення нами тренінгів з юнаками допризовного віку з низьким рівнем готовності до служби в Збройних силах визначило рішення задач:

§ розвиток навичок взаємодії;

§ зняття психологічної скутості у спілкуванні;

§ зняття нервової напруги, релаксація;

§ допомога у створенні сприятливого психологічного клімату в групі;

§ формування психологічних якостей особистості допризовників .

Заняття перше. Мета - налаштувати учасників на серйозне ставлення до справи, зняти напругу.







Заняття друге. Мета заняття - усвідомлення власної ієрархії цінностей, які значимі цінності необхідно формувати у себе для готовності до служби в Збройних силах. (Перед проведенням тренінгу проведіть лекцію по темі).





Заняття третє. Мета заняття - навчити ставити перед собою цілі, формування мотивації на майбутню діяльність, вміння керувати і підкорятися.





Заняття четверте. Мета заняття - відпрацювання навичок оцінки ситуації обговорення та підведення підсумків.





Тренінги

Заняття перше. Проведення заняття розраховане на 2 години.

Складається з чотирьох завдань: прийняти «Правила нашої групи», «Знайомство», «Довіряй падіння», «Дзеркало».

Заняття друге. Час проведення 2 ч. 30 хв.

Складається з чотирьох завдань: «Карта моєї душі», «Цінності», «Малюнок з поводирем», «Сліпий і поводир».

Заняття третє. Час проведення - 1 ч. 40хв - 2 години.

У це заняття ми включили три вправи «Дій за інструкцією», «Целеполагание», «Подолай перешкоди».

Заняття четверте. Час проведення - 2 години.

Складається з трьох завдань «Рольова гра« Два племені »», «Оцінка ситуації», «Мозковий штурм».

Реквізити: стіл, стільці, картки для оформлення візиток (з паперу), ручки, олівці, папір, булавочки.

Рекомендації: у тренінгу повинно брати участь від 10 до 15 осіб, кожен член тренінгової групи повинен відчути свою індивідуальність навіть в імені. Під час заняття учасники повинні уважно слухати один одного, щоб запам'ятати не тільки індивідуальні якості кожного. Під час вправи всі повинні зрозуміти себе й інших, бути уважні до іншої людини, відрефлексувати своє самопочуття і розповісти про нього групі. Ми врахували вимоги до проведення занять, вибрали не великий, але просторий клас, щоб у ньому не було нічого зайвого і не відволікало, щоб не заважали сторонні люди.

«Правила нашої групи»

Необхідно відвести достатню кількість часу на пояснення, обговорення і прийняття правил, щоб потім до них не повертатися.

«Правила нашої групи»:

§ довірче спілкування - щоб усі працювали з найбільшою віддачею, довіряли один одному;

§ спілкування за принципом «тут і тепер» - під час занять кожен говорить тільки про те, що хвилює саме зараз;

§ персональне висловлювання - ми відмовляємося від безособової мови;

§ конфіденційність - про те, що відбувається на заняттях, про що говоримо, що переживаємо, як ведемо, нікому не розповідати;

§ щирість - говорити те, що відчуваєш сам, якщо бажання немає, то промовч , не ображатися на висловлювання інших;

§ оцінка вчинку, а не людини - оцінювати особистість не самого учасника, а що відбувається, його дії, поведінку;

§ активну участь - не замикатися в собі, бути уважним до інших;

§ повагу мовця - уважно вислуховувати висловлюється, не перебивати, задавати питання.



«Знайомство».

Час проведення 30 хв.

Мета - представити себе, запам'ятати якомога більше імен учасників тренінгу, зняття напруги.

Основне завдання - проявити увагу до іншої людини.

Хід заняття: всім учасникам необхідно підійти один до одного привітати і назвати себе, жестами або розповіддю підкреслити свою індивідуальність. Варіанти вітання: «Привіт! Я радий з тобою познайомитися, мене звуть Сергій ».
трусы женские хлопок
Розповісти, наприклад, ніж любите займатися, що вам більше подобається, з якими людьми вам цікаво спілкуватися. Для розкріпачення і зняття напруги в групі запропонуйте помінятися місцями через одного. Перші номери виходять в коло і стають проти других номерів. Пройшовши по колу і зупинившись по команді, займають нові місця. Потім ми пропонуємо вийти в коло по черзі тим, у кого схожі інтереси, наприклад: «Вийти тому, хто любить ловити рибу» і т.д. Наприкінці заняття, взявшись за руки, йде обговорення в колі про те, що очікують юнаки від тренінгу, з якими почуттями хотілося б їм залишити заняття.

«Довіряй падіння».

Час проведення 20 хв.

Мета - досвід подолання недовіри, страху, довірливого ставлення один до одного.

Хід заняття: запропонувати одному з учасників впасти на зчеплені руки інших з більш високої позиції, спиною. У завдання групи входить не упустити падаючого члена групи, придбати довірчі відносини в групі. Необхідно зробити так, щоб кожен з членів групи зміг побути на місці падаючого. Для страховки підготуйте матраци або мати.



«Дзеркало».

Час проведення 35 хв.

Мета - міжособистісна взаємодія, досвід виконання команди.

Хід заняття: вся група виконує команди і повторює рухи однієї людини. Потім учасники розраховуються на перший - другий, стають парами кожен зі своїм номером. У парах людина повторює рухи іншої.



«Карта моєї душі».

Час проведення 45 хв.

Мета - формування «Я - концепції».

Хід заняття: Підготувати для кожного учасника олівці і папір. На чистому аркуші паперу членам групи необхідно намалювати малюнок з контурами території своєї душі з межують на ній між собою почуттями і тим що їм цінно в цьому житті, як у держав. За бажанням запропонувати показати малюнок групі і розповісти, де що намальовано. Після обговорення запропонувати повісити малюнок на дошці до закінчення заняття.

«Цінності».

Час проведення 45 хв.

Мета - побудова власної ієрархії цінностей.

Хід заняття: роздати учасникам по шість листочків і запропонувати на кожному з них написати те, що їм цінне, і ті цінності, які вони вважають необхідними для майбутнього воїна, захисника Вітчизни. Потім листочки ранжируют таким чином, щоб найцінніше виявилося на самому останньому листочку. Далі необхідно уявити собі ситуацію, що довелося пережити, щось страшне (прим. брати участь у бойових діях) і з життя зникла та цінність, яка написана перша. Необхідно зім'яти і відкласти лист. Далі відбувається те ж з кожною цінністю. Кожному запропонуйте звернути увагу на внутрішній стан після втрати цінності. Потім запропонуйте повернути будь-яку з цінностей з шести по порядку, який самі встановлять, а може бути, якісь додати.



«Сліпий і поводир».

Час проведення 25 хв.

Мета - набуття досвіду відповідальності.

Хід заняття: для кожного підготувати пов'язку на очі, учасники розбиваються на пари - «сліпий» і «поводир». Завдання «поводиря» із закритими очима мовчки провести сліпого на інший кінець кімнати, долаючи за допомогою усних рекомендацій перепони так, щоб «сліпий» відчував себе легко і впевнено. Потім помінятися місцями. Після закінчення дати можливість поділитися емоціями один з одним, потім з усією групою. Для аналізу запропонуйте відповісти на питання: «Як Ви відчували себе в ролі« поводиря »?», «Як Ви відчували себе в ролі« сліпого »?».



«Малюнок з поводирем».

Час проведення 45 хв.

Мета - досвід безпорадності, придбання почуття відповідальності

Хід заняття: Заздалегідь підготувати малюнки (фігура людини, будинок, зірка та ін.) Розбитися на пари - «сліпий» і «поводир». «Поводир» підводить «сліпого» до малюнка на стіні і вербально дає інструкції, як домалювати йому елементи малюнка. Потім поміняйте малюнки і запропонуйте помінятися парам місцями. У колі після виконання завдання обговоріть Ваші почуття, а для аналізу задайте питання: «У якій ролі ви себе відчували більш упевнено?», «Що вам заважало виконати завдання?», «Чи часто у Вашому житті зустрічаються схожі ситуації?».



«Дій за інструкцією».

Час проведення 15 хв.

Мета - навчити слідувати інструкції.

Хід заняття: запропонуйте юнакам потренуватися в простому, здавалося б, вправі і дайте чітку інструкцію, що складається з декількох дій. Наприклад, виконати найпростіші 7-8 команд з стройової підготовки. Дії необхідно було виконати в названій нами послідовності. Потім учасники розбилися на пари, і ми дали їм можливість потренуватися давати команди і виконувати. Матеріалом для аналізу послужать відповіді на наступні питання: «Чи вдавалося вам точно виконувати інструкцію?», «Що було легше: давати інструкції або виконувати їх?».




«Целеполагание».

Час проведення 45 хв.

Мета - мотивація ставити перед собою чіткі цілі.

Хід заняття: Кожному учаснику ми дали 10 хвилин на підготовку. Для того щоб сформулювати власну мету успіху ми запропонували розбити мети - великі і перспективні - на дрібні і близькі за часом досягнення.

«Формула постановки мети»:

1) виділіть для себе мету, яку ви хочете досягти (відокремте мети «слони» від насущних, поставте для себе реально досяжні на сьогоднішній день);

2) подумайте, чи був у вас досвід у прийнятті рішень;

3) які рішення і дії будете робити для досягнення мети;

4) які є у Вас власні резерви для прийняття рішення;

чи необхідна Вам, чия-небудь допомогу;

5) досягли ви уявного результату, збігається він з поставленим перед Вами метою;

6) виникнення бажання - інтуїтивне виникнення задуму;

7) постановка гіпотези - міркування;

8) вироблення схеми, плану дії;

9) опора на наявний досвід або вибір нестандартного прийняття рішення для здійснення задуму;

10) чи досягли уявного результату, чи відбулося виникнення нового інтересу?

11) чи виникла гіпотеза нового відкриття або підтвердили попередню?

Після завершення обговоріть у колі, кому вдалося правильно і швидко поставити для себе мету і прийняти рішення.



«Подолай перешкоди».

Час проведення 30 хв.

Мета - точне виконання заданих дій.

Хід заняття: запропонуйте учасникам вишикуватися в лінійку і дати інструкцію: «Уявіть, що ви стоїте на краю попасти і вам треба подолати складні перешкоди. Переборює перешкоди повинен мобілізувати всю свою фантазію, щоб кожне з перешкод було подолано. Варіанти перешкод можуть бути різними: моральні, інтелектуальні, фізичні, емоційні, що вимагають різні і нестандартні підходи до вирішення проблеми. Одна умова - не завдавати один одному фізичного або морального збитку. «Перешкодою» може послужити меблі в кабінеті, і кожен з учасників повинен бути і «перешкодою» і «подоланням» ». Необхідно мобілізувати всю свою волю до перемоги для подолання перешкоди і постаратися швидко мислити, щоб зрозуміти, «що хоче перешкода», як і яким чином його слід подолати. У загальному колі обговорити: «Чи правильно оцінили ситуацію, в якій довелося опинитися?», «Чи чітко поставили для себе мету?», «Що завадило прийняти правильне рішення?», «Зараз після обговорення як би Ви вчинили?».



«Рольова гра два племені».

Час проведення 50 хв.

Мета - згуртування в групі, вміння приймати рішення в команді.

Хід заняття: Для проведення рольової гри розділіть учасників на дві групи. У процесі рольової гри учасники повинні будуть поставити для себе мету - демократичними способами, що не завдавши супернику шкоди, захопити його територію (це можуть бути книги, стільці, частина столу, хтось з іншого «племені»). Кожному «племені» необхідно записати ситуацію, яку запропонував суперник, потім програти її в процесі рольової гри і записати способи прийняття рішення. Під час обговорення використовується формула постановки мети.

Після завершення обговоріть у колі, кому вдалося правильно і швидко прийняти рішення. Запропонуйте порівняти дії групи і оцінити можливість варіантів в житті правильної оцінки ситуації та прийняття рішення.



«Оцінка ситуації».

Час проведення 40 хв.

Мета - відпрацювання навички оцінки ситуації.

Хід заняття: Учасники розбиваються на пари і називають один одному по 1-2 стресових або проблемних події, які відбулися з ними. Після запису проводиться оцінка цих подій кожним з учасників. Запропонуйте розширити свої завдання: розробити підходи до оцінки проблеми, які можуть виникнути у призовника, і запропонуйте варіанти поведінки прийняття власного рішення.



  «Мозковий штурм».

  Час проведення 30 хв.

  Мета - обговорення пройденого матеріалу, підведення підсумків.

  Хід заняття: учасники розбиваються на дві групи, кожній групі запропонуйте дві або три проблемні ситуації. Для прийняття рішення виходу з проблемних ситуацій їм необхідно обміркувати план і записати дії. У запропонованих варіантах ситуацій йде обговорення складнощів (зовнішніх) у міжособистісних стосунках, які можуть виникнути з командирами, старослужащими і призовниками.

  Прощання з групою

  Після заняття на аркуші ватману кожен з учасників вносить свої пропозиції, які цінності поставити зараз на перше місце, створюється можливість відвертої розмови про те, що забирають із собою юнаки, які, на їх думку, сталися з ними зміни. 
« Попередня
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Додаток 12"
  1.  ЛІКУВАННЯ
      повинно бути спрямоване на усунення етіологічного фактора; нормалізацію функціонального стану кишечника (відновлення еубіоза і нормальної моторики); зменшення запального процесу в кишечнику; дезинтоксикацию і корекцію метаболічних порушень, вплив на алергічні реакції, психопатологічні і вегетативні прояви. Крім того, в лікувальну програму включаються
  2.  ЛІКУВАННЯ
      Лікування ДКМП представляє великі труднощі. Оскільки етіологія захворювання невідома, воно є симптоматичним і спрямоване на усунення серцевої недостатності, профілактику і купірування порушень ритму і попередження тромболитических ускладнень. Для лікування серцевої недостатності, яка при ДКМП яв-ляется рефрактерної і стійкою, застосовують усі основні гру-пи
  3.  Хронічна серцева недостатність
      Спроби дати повноцінне визначення даному стану робилися протягом декількох десятиліть. У міру розвитку медичної науки змінювалися уявлення про сутність серцевої недостатності, про причини призводять до її розвитку, патогенетичних механізмах, процеси, які відбуваються в самій серцевому м'язі і різних органах і тканинах організму в умовах неадекватного кровопостачання
  4.  8.1. ТРИВОГА І ДЕПРЕСІЯ
      Серед усіх психопатологічних синдромів, що зустрічаються соматичної практиці, найбільш частими є тривога і депресія. Дані розлади, як правило, розглядаються в єдиному континуумі. Тривога і депресія часто поєднуються з соматичними розладами (коморбідні стану), обтяжують їх перебіг, прогноз. Своєчасне лікування їх суттєво оптимізує терапію внутрішніх
  5.  Література
      Алергічні захворювання / За ред. В.І. Пицкого.-М.: «Тріада-Х», 1999.-470 с. 2. Алергологія - 2006: Клінічні рекомендації / Ред. P.M. Хаитов, Н.І. Ільіна.-М.: «ГЕОТАР-Медіа», 2006.-227 с. 3. Ардашев В.Н. Лікування порушень серцевого ритму / В.Н.Ардашев, А.В. Ардашев, В.І.Стеклов / / М.: Медпрактика, 2005.-224 с. 4. Верткин А.Л. Рекомендації з ведення порушень ритму на етапі
  6.  ПОЛОГОВОЇ АКТ.
      це складний многозвеньевой фізіологічний акт. Рівні регуляції родового акту: 1 кора великих півкуль 2 підкіркові структури (гіпоталамо-гіпофізарна система, лімбічна система, ретикулярна формація) 3 гормони фетоплацентарного комплексу 4 спинний мозок і вегетативна нервова система 5 ефекторні ланка - гладком'язових клітина міометрія
  7.  ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ Диспансерне спостереження ВАГІТНИХ
      Жіноча консультація (ЖК) є підрозділом поліклініки, МСЧ або пологового будинку, надають амбулаторну лікувально-профілактичну, акушерсько-гінекологічну допомогу населенню. Основними завданнями жіночої консультації є: надання кваліфікованої акушерсько-гінекологічної допомоги населенню прикріпленої території; проведення лікувально-профілактичних заходів,
  8.  Акушерських щипців І ВАКУУМ-ЕКСТРАКЦІЯ
      Операція накладення акушерських щипців і вакуум-екстракції плода відносяться до вагінальним родоразрешающім операціями. Частота застосування різних родоразрешающіх операцій в сучасному акушерстві в значній мірі визначається з позиції перинатальної охорони плода. У зв'язку з несприятливим результатом для плоду в сучасному акушерстві рідко застосовують вакуум-екстракцію плода. Необхідність
  9.  6. Новинки лікувально-проффілактіческіх засобів.
      1. Препарат «Циклоферон». В останні роки терапія інфекцій статевої системи практично не обходиться без призначення препаратів, що підвищують власні захисні сили організму, тобто стимулюючих імунітет. Одним з найбільш досліджених, добре зарекомендували себе у клінічній практиці і безпечних в застосуванні иммунокорректоров є оригінальний вітчизняний препарат
  10.  1.2. Внепродуктівние органи репродуктивної системи
      Як зазначалося вище, до церебральним структурам, складовим елементи репродуктивної системи, належать аркуатних ядра гіпоталамуса (у людини) і гонадотропні клітини аденогіпофіза. 17 Глава 1. Структура і функція репродуктивної системи у віковому аспекті Гіпоталамус - відносно невелика область в основі мозку, розташована над гіпофізом і кілька позаду нього (рис. 1.2).
  11.  Нейрогуморальна регуляція і стан репродуктивної системи в період її активного функціонування
      Останнє двадцятиріччя відзначено значними досягненнями в аналізі механізмів ендокринного контролю менструального циклу жінки. Численні клінічні та експериментальні дослідження дали можливість істотно розширити уявлення про основні закономірності процесів росту фолікула, овуляції і розвитку жовтого тіла, охарактеризувати особливості гонадотропной і гіпоталамічної
  12.  . Нейрогуморальна регуляція і стан репродуктивної системи жіночого організму в період згасання її функції
      Статеве дозрівання і настання менопаузи представляють собою два критичних періоду в житті жінки. Перший з них характеризується активацією, другий - припиненням функції гонад. 169 Глава 1. Структура і функція репродуктивної системи у віковому аспекті Як формування, так і виключення циклічної функції гонад тягне за собою цілий ряд істотних змін в
  13.  Якість життя гінекологічних хворих
      В останні роки в медичній літературі все частіше вживається такий термін, як «якість життя». Відповідно до визначення ВООЗ (1976), здоров'я характеризується «станом повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів». Якість же життя, за загальноприйнятим визначенням, представляє собою інтегральну характеристику
  14.  Додатки
      Додатки
  15.  Інструкція з обробки даних, отриманих за допомогою опитувальника SF-36
      Ця інструкція підготовлена ??компанією «Евіденс» - Клі-ніко-фармакологічні дослідження. Посилання на компанію обов'язкова при всіх публікаціях результатів, отриманих за допомогою опитувальника SF-36, у всіх засобах масової інформації, включаючи Інтернет. «SF-36 Health Status Survey» 1 (SF-36) відноситься до неспецифічних опросникам для оцінки якості життя (ЯЖ), він широко поширений в США
  16.  Лист пацієнта
      Індивідуальний № пацієнта Номер візиту Прізвище, ім'я, по батькові: Дата: день місяць рік. Будь ласка, дайте відповідь на наступні питання, що стосуються Вашого стану за час, що минув після попереднього візиту: - Ваше загальний стан (відзначте вертикальною рисою на шкалі): Дуже Дуже гарне погане - Тривалість ранкової скутості: годин хвилин. 763 Додатку
  17.  СУЧАСНІ АНТІБАКТЕРІЛЬНИЕ ПРЕПАРАТИ В ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ Захворювань геніталій
      Антибактеріальні речовини і місце докладання їх дію-вия {foto6} Пеніциліни Пеніциліни є групу добре які препаратів. Вони надають бактерицидний ефект на бактерій, який обумовлений пригніченням синтезу клітинної стінки. Спочатку вузький ан-тібактеріальний спектр пеніцилінів був розширений за допомогою вимірюв-вати структури бічних ланцюгів. Однак наявність в
  18.  ЗМІСТ
      ВСТУП 9 Глава 1. ІСТОРІЯ КОНТРАЦЕПЦІЇ 12 Глава 2. СУЧАСНІ МЕТОДИ КОНТРАЦЕПЦІЇ 30 2.1. Гормональна контрацепція 33 Комбіновані гормональні пероральні контрацептиви (КОК) 34 Пролонгована контрацепція 96 Пероральні гормональні контрацептиви, що містять тільки прогестаген (комбіновані оральні таблетки, або міні-пили) 110 Гормональні
  19.  КОМБІНОВАНІ ГОРМОНАЛЬНІ КПК (КОК)
      Комбіновані пероральні контрацептиви (КОК) відносяться до найбільш поширених методів регуляції народжуваності і містять у своєму складі естроген ний і геста-генний компоненти. В якості естрогенного компонента КОК використовується синтетичний естроген етинілестрадіол (ЇЇ), в якості прогестагенного - різні синтетичні прогестагени. В даний час КОК користуються великою
  20.  Побічна дія КОК
      Побічними ефектами прийнято вважати шкідливі або небажані реакції, які виникають при застосуванні нормальних (терапевтичних) доз лікарських засобів, що використовуються для профілактики, діагностики і терапії захворювань або для зміни фізіологічних функцій. Побічний ефект може бути як наслідком механізму дії препарату, так і наслідком індивідуальної чутливості; він може
загрузка...

© medbib.in.ua - Медична Бібліотека
загрузка...