загрузка...
Патологічна фізіологія / Оториноларингологія / Організація системи охорони здоров'я / Онкологія / Неврологія і нейрохірургія / Спадкові, генні хвороби / Шкірні та венеричні хвороби / Історія медицини / Інфекційні захворювання / Імунологія та алергологія / Гематологія / Валеологія / Інтенсивна терапія, анестезіологія та реанімація, перша допомога / Гігієна і санепідконтроль / Кардіологія / Ветеринарія / Вірусологія / Внутрішні хвороби / Акушерство і гінекологія
« Попередня Наступна »

Конспект заняття з валеології «Навіщо людині руки?» (Дидактична гра)

Мета: ознайомити дітей із значенням рук за допомогою методу гри і експериментування.

Програмні завдання : продовжити роботу над формуванням таких понять: 1) значення рук для людини; 2) подібність і відмінність в будові двох рук; 3) подібність і відмінність в будові людини і тварин.

Методи навчання: гра, спостереження, експериментування, логічне міркування, ТРИЗ («Добре - погано», «Скількома способами можна зробити ...»).

Матеріали та обладнання.

У кожної дитини: блюдце з невеликою кількістю суміші з двох будь-яких круп з великими зернами (гречаної, перлової, вівсяної та ін) або квасолі і гороху; аркуш паперу, олівець, ножиці, книга, ложка , стакан або блюдце з водою.

У педагога: невеликий м'яч.

Організація заняття. Діти сидять за столами по парам. Обладнання, підготовлене заздалегідь, лежить на столі перед кожною дитиною.

Хід заняття

Вступ.

- Хлопці, подумайте і скажіть, чим відрізняється тіло людини від тіла тварини? (Короткі відповіді.)

- Для чого людині потрібні руки? (Короткі поверхневі відповіді.)

Блок 1 - навіщо потрібні руки.

- Давайте подивимося, що можуть робити наші руки. Перед вами лежить книга. Спробуйте перевернути її сторінки без рук. (Діти пробують різні варіанти.)

- Легко? А тепер переверніть руками.

- Наступне завдання. Переберія крупу, лежачу на блюдечку, без участі рук. (Діти пробують різні варіанти.
трусы женские хлопок
)

- А тепер руками.

- Бачите, як наші руки працюють. Величезна різноманітність дій здатні вчинити руки людини. Але вони можуть і грати . Зробимо стільчик. (Ліва долоня спрямована вертикально вгору; правая стиснута в кулачок і приставлена ??до нижньої частини розкритій долоні так, щоб великий палець був спрямований до себе.) Зобразимо собачку. Зробимо крокодила. (Долоня виставлена ??вперед; вона розташована горизонтально, паралельно підлозі . Мізинець і вказівний палець зігнуті (очі), притиснуті до середнього і безіменному пальцям, які спрямовані вперед (морда).)

Примітка. У трьох останніх завданнях руху поступово ускладнюються. Можливо, не всі діти зможуть їх виконати. Блок 2 - чим схожі і чим розрізняються дві руки.

- Покладіть обидві руки на стіл. Подивіться на них уважно і дайте відповідь на питання: Скільки рук у людини? (Ответи.)

Чим схожі дві наших руки між собою? (Ответи.) Чим відрізняються обидві руки один від одного? (Ответи.)

- Добре. Молодці. А зараз перевіримо, однаково Чи добре вони працюють.

- Візьміть олівець в праву руку і намалюйте на папері сонечко. (Діти виконують.)

- А тепер таке ж сонечко намалюйте лівою рукою.

- Якою рукою малювати зручніше?

- Візьміть ложку правою рукою, наберіть в неї води і випийте її. (Діти виконують.) Тепер зробіть те ж саме лівою рукою . Який зручніше?

- Візьміть ножиці правою рукою і виріжте сонечко, яке намалювали раніше.
(Діти виконують.) Те ж постарайтеся зробити, тримаючи ножиці в лівій руці . Як працювати легше?

Блок 3 - формування поняття «провідна рука».

- Чи однаково добре ви виконували завдання цієї та тією рукою? (Ні) Подумайте , чому? (Ответи.)

Та рука, якою людині зручніше працювати, називається провідною. Підніміть руку ті, у кого провідною є права рука. (Діти піднімають руку.) А тепер підніміть руку ті, у кого провідною є ліва рука. (Діти піднімають руку.) Яких людей

більше?

- Перевіримо, якою рукою краще ловити м'яч: провідної або неведущей. Ловіть м'яч спочатку однією рукою, а потім другий. (Педагог швидко кидає м'яч кожній дитині по черзі.) Висновок: провідною рукою ловити легше.

Блок 4 - гра за допомогою рук.

- Тепер спробуємо за допомогою рук розмовляти. Пограємо в гру, яка називається «Де ми були, ми не скажемо, а що робили - покажемо». Ви повинні виразно показати, що ви робили. (Діти розбиваються на дві команди. Одна команда загадує небудь дію і показує його. Інша команда вгадує. Якщо вгадає - перша команда тікає, а друга - ловить. Потім команди міняються ролями.)

Висновок.

- Я сподіваюся, що сьогодні ви добре зрозуміли, що можливості ваших рук дуже великі. Вони можуть працювати, грати і навіть розмовляти. Ось які цінні наші руки.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Конспект заняття з валеології «Навіщо людині руки?» (Дидактична гра) "
  1. Комплексні заняття з валеології в підготовчій групі
    заняття У групу до дітей вносять іграшку Айболита. Айболит: Я тільки що повернувся з Африки, де лікував хворих звірів. Пам'ятаєте, як про це писав К. Чуковський? (Вихователь читає відповідний уривок з казки К. Чуковського). Та ви самі знаєте, як погано доводитися хворим: їм нічого не хочеться, у них поганий настрій. Того, хто хворий дуже шкода. А ви хлопці на здоров'я не Конспект заняття з валеології в старшій групі" Де ховається здоров'я? "
  2. заняття Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні гості! Підійдіть, привітайтеся з душею і серцем. А знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали: "Здрастуйте!" Здоров'я бажаю. Шановні наші гості, я, Людмила Вікторівна, і мої хлопці з гурту "Почемучки" раді бачити вас у нас в д / с, ми завжди раді гостям. Питання: Хлопці, чому я
    Конспекти. Конспекти занять по валеології в дошкільному закладі, 2010
  3. людині руки. Вітаміни. Вчися малюк дихати правильно. Звички людини. Пийте діти молоко. Де ховається здоров'я.
    Конспект гри з валеології «Що? Де? Коли?»
  4. заняття. Діти розташовуються на стільчиках або на килимку. Створюється обстановка розкріпачення. Методичні рекомендації. 1.Деті діляться на дві команди. Щоб не витрачати час непродуктивно на лічилки і інші способи формування! команд, діти просто займають стільчики, що стоять двома групами. Кожна з команд самостійно вибирає собі ім'я. 2.На столі у педагога знаходиться
    Конспект заняття з валеології Тема: «Де живуть вітаміни»
  5. заняття: 1. Ранковий коло Діти стають в коло, тримають один одного за руки. Дарують один одному посмішки, тепло, радісний настрій. Вихователь: Хлопці, скажіть, що треба для людини, щоб був він здоровим? Діти: (свіже повітря - екологічний чистий, займатися спортом; фізкультурою, загартовуватися; дотримуватися режиму дня , провітрювати приміщення, добре харчуватися, продукти повинні бути містити
    Конспект заняття з валеології складений з техніки сказкатерапіі в середній групі. "Очищення душі".
  6. заняття Педагог. Здравствуйте , діти, Ви всі такі різні: ваші волосся, очі, одяг. Все це можна побачити. Проте в кожному з нас є те, що побачити неможливо. Це ваш внутрішній світ: ваші бажання, настрою, любов до когось і чому- то. Цей світ знаходиться всередині вас, біля вашого серця. Якщо в цьому світі живе радість, щастя, любов - людина здоровий і повний енергії. А якщо в цей світ
    Методика проведення занять з формування стилю здорової життя в учнів перших класів
  7. конспектами, ви повинні відпрацювати їх на практичних заняттях. Ви вже знайомі з поняттям «фактори ризику» і знаєте, що профілактика впливу цих факторів залежить від часу її початку. Чим раніше ми почнемо знижувати ступінь аутоагресії, підвищувати ступінь поваги людини до себе як до особистості, тим ефективніше буде наша робота з формування стилю здорового життя кожної дитини.
    ДОДАТОК
  8. заняття. Самий кращий спосіб перевірити свої педагогічні сили - взяти участь у підготовці та проведенні великої загальношкільного заходу. Перевірка навичок формування стилю здорового життя в учнів молодших класів може бути організована вами під час загальношкільних Дня здоров'я. Під час його проведення ваші педагоги зможуть переконатися, наскільки ви володієте основами
    Конспект бесіди з валеології. «НАШІ Вірні друзі»
  9. заняття фізкультурою в школі, відвідування спортивних секцій допомагають нам зміцнювати здоров'я, загартовують тіло і волю, роблять нас сміливими і сильними. Я хочу здоровим бути - Буду з лижами дружити. подружитися з загартуванням, З обручем, скакалкою, С тенісною ракеткою. Буду сильним, міцним! Відповідай на питання 1. Яких друзів нашого здоров'я ти знаєш? Розкажи про них. 2. Які
    Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи по темі: "Очки, вуха та носи бути здоровими повинні"
  10. заняття Вихователь - Хлопці, сьогодні у нашого вікна весь ранок скрекотала сорока, вона принесла на хвості погану звістку. У казковому лісі біда. Захворіли всі казкові герої. Нам треба збиратися в дорогу. А в цьому мішку у мене різні зілля, які нам допоможуть казкових героїв вилікувати. Все готово, можна вирушати в дорогу. Вихователь тримає в руці клубок, який показує дорогу. В дорозі
    занятия Воспитатель - Ребята, сегодня у нашего окна всё утро стрекотала сорока, она принесла на хвосте плохую весть. В сказочном лесу беда. Заболели все сказочные герои. Нам надо собираться в дорогу. А в этом мешке у меня разные снадобья, которые нам помогут сказочных героев вылечить. Всё готово, можно отправляться в путь. Воспитатель держит в руке клубок, который показывает дорогу. В пути
загрузка...

© medbib.in.ua - Медична Бібліотека
загрузка...