Патологічна фізіологія / Оториноларингологія / Організація системи охорони здоров'я / Онкологія / Неврологія і нейрохірургія / Спадкові, генні хвороби / Шкірні та венеричні хвороби / Історія медицини / Інфекційні захворювання / Імунологія та алергологія / Гематологія / Валеологія / Інтенсивна терапія, анестезіологія та реанімація, перша допомога / Гігієна і санепідконтроль / Кардіологія / Ветеринарія / Вірусологія / Внутрішні хвороби / Акушерство і гінекологія
ГоловнаМедицинаВалеологія
« Попередня Наступна »
Конспекти. Конспекти занять по валеології в дошкільному закладі, 2010 - перейти до змісту підручника

Конспект заняття з валеології «Я - людина»

Мета: На основі дослідницької діяльності розвивати представ- ня про те, що людина - частина природи, і одночасно істота мисляча; удосконалювати мова дітей, розвивати фантазію, творчу уяву, комунікативне спілкування. Зміст Вихователь пропонує пограти в гру «Живе-неживе». Він повідомляє дітям, що сьогодні вони будуть говорити про людину. Людина - живий, як рослини і тварини: він пересувається - ходить, бігає, стрибає, харчується, дихає, як і все живе, повітрям, відчуває (чує, бачить, відчуває запах, біль, голод, навколишнє температуру, радість, смуток і багато інше) ', виділяє непотрібні організму речовини (піт, слиз, перероблену їжу та ін.) Для того, щоб жити, людина повинна мати органи і частини тіла цілими і нормально працюють. Вихователь пропонує дітям назвати основні частини тіла людини (голова, шия, тулуб, руки, ноги), показати органи руху людини: кістки, м'язи, суглоби (на скелеті), назвати орган зору (очі), орган нюху (ніс), орган смаку (мова). Пояснює, що шкіра - орган виділення, захисту, чутливості. Вихователь показує на моделі місцезнаходження частин тіла та органів людини, розповідає про їх призначення. Людина, на відміну від рослин і тварин, - істота розумна: він думає, говорить і діє усвідомлено (показ моделі «мозку»). Людина, так само, як рослини і тварини, потребує певних умов середовища: він не може жити без повітря, води, їжі, грунту та ін Вихователь пропонує дітям знайти подібність і відмінності у рослин і тварин, у рослин і людини, у тварин і людини. Робить висновок, що людина - істота розумна, гуманне. Він дбайливо і дбайливо ставиться до інших людей, рослинам, тваринам; проявляючи турботу, милосердя, він сам стає краще. А якщо він не береже живі істоти, жорстокий з ними, то й сам поступово стає злим, грубим, неприємним. На планеті живе багато людей. Кожен з них - людина. Ти людина, я людина, він людина - всі ми люди. Чим відрізняються люди один від одного? (Є хлопчики і дівчатка, жінки і чоловіки) Вихователь пропонує порахувати, скільки в групі хлопчиків, скільки дівчаток. А чим ще люди несхожі? (Різний зріст, колір очей, волосся.
) Пропонує знайти собі пару по росту, кольору очей, волосся і т. д. (Діти з допомогою картинок складають свої портрети, розповідають про себе по картинках) Можна провести з дітьми конкурс розумників: «Голова навчить - руки зроблять». «Чим більше науки, тим розумніша руки». Завдання командам: 1. Надрукуй своє ім'я (розрізна азбука). 2. Виріши ребус. 3. «Як мене звати» (за першими літерами назві зображених предметів). 4. Чи знаєш ти свій знак Зодіаку? 2. Запропонувати дітям пограти з паперовим квадратиком. Взяти за краї і притулити його до губ. Вихователь пропонує «промукати» свою улюблену пісеньку, а потім заспівати її без паперу. Без паперу пісня звучить природніше, а з папером з'являється дивний вібруючий звук. Хропіння, як і всі звуки, являє собою вібрацію м'яких тканин в роті. Коли людина спить, сила тяжіння тягне мову, язичок, м'які тканини вниз, через що дихальні шляхи частково закриваються. Коли людина вдихає, повітря проникає всередину через вузенький прохід і змушує горло вібрувати. Цей вібруючий звук і називається хропінням.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Конспект заняття з валеології «Я - людина» "
  1. Конспекти. Конспекти занять по валеології в дошкільному закладі, 2010
    Наші вірні друзі. Мій чудовий носик. Навіщо людині руки. Вітаміни. Вчися малюк дихати правильно. Звички людини. Пийте діти молоко. Де ховається здоров'я.
  2. Конспект гри з валеології «Що? Де? Коли? »
    Мета: в ігровій формі узагальнити і систематизувати наявні у дітей уявлення про збереження здоров'я. Програмні завдання: 1) розширити кругозір дітей, 2) активізувати розумові процеси; 3) розвивати логічне мислення та кмітливість; 4) сприяти адаптації дітей до різних життєвих ситуацій. Матеріали та обладнання: - набір конвертів із завданнями, обертовий барабан
  3. Конспект бесіди з валеології. «НАШІ Вірні друзі»
    Дорогі хлопці! Погодьтеся, приємно відчувати себе здоровою, бадьорим і веселим! Адже як казали древні греки: «У здоровому тілі - здоровий дух». Чимало прислів'їв і приказок про здоров'я складено і російським народом. Наприклад, такі: «Здоров'я дорожче золота» чи «Здоров'я ні за які гроші не купиш». Чи замислювалися ви про те, що у нашого здоров'я чимало добрих і вірних друзів? *
  4. Конспект заняття з валеології з батьками Тема: «Бути здоровими хочемо»
    Мета: обговорити разом з батьками засоби і методи профілактики захворювань і зміцнення здоров'я. Познайомити з одним з комплексів самомасажу. Підготовча робота: 1. Виставка книг і посібників з масажу та самомасажу. 2. Виставка інвентарю, який може бути використаний при проведенні самомасажу. 3. Плакат-епіграф зустрічі. Матеріали: * масажні м'ячики, валики для ніг.
  5. Конспект заняття з валеології в старшій групі "Де ховається здоров'я?"
    Завдання: виховувати у дітей бажання піклуватися про своє здоров'я. Формувати уявлення дітей про залежність здоров'я, від рухової активності та загартовування. Уточнити знання про корисні властивості повітря з опорою на дослідницькі дії. Продовжувати вчити усвідомлено підходити до свого харчування, уточнити знання про вітамінної цінності продуктів, вчити вибірково ставитися до реклами,
  6. Конспект заняття з валеології в старшій групі "Пийте, діти, молоко - будете здорові"
    Завдання: o Закласти основи здорового харчування: дати знання про вітамінної цінності молока, вплив його на стан здоров'я. o Уточнити знання дітей про різноманітність продуктів молочного походження. o Виховувати свідому установку на здоровий спосіб життя, бажання піклуватися про своє здоров'я. o Розвивати пізнавальний інтерес, розумову активність, уяву, творчий підхід
  7. Конспект заняття з валеології на тему: Мій чудовий носик
    Програмне зміст: поговорити з дітьми про носі, як про важливому органі; про його функції; згадати і розповісти загадки про ніс. Метод прийом: картинки, фонограма, фломастер, папір. Хід заняття: Ребятки до нас прийшли гості, тому ми сьогодні повинні бути особливо уважними. А тепер сіли красиво, поставили ніжки разом, спинка повинна бути пряма. От у нас ще гість,
  8. Конспект заняття з валеології Тема: «Де живуть вітаміни»
    Мета: Закріплювати у дітей уміння виконувати основні види рухів (рівновагу, повзання та ін.) Уточнити уявлення про користь овочів, фруктів, ягід для здоров'я. Допомогти дітям усвідомити взаємозв'язок між дією вітамінів і фізкультурою на організм людини. Розповісти дітям про те, що вони самі повинні зберегти своє здоров'я, правильно харчуватися, дотримуватися режиму дня. Переконати дітей у тому, що
  9. Конспект заняття з валеології з елементами математики «Сім золотих правил»
    Програмне зміст. 1. Продовжувати формувати у дітей поняття здорового способу життя. 2. Вчити любити оточуючих людей, знати, що від хороших слів залежить психічне здоров'я оточуючих людей. 3. Закріпити поняття режиму дня, його необхідності в успішній організації життя і діяльності кожної людини. 4. Закріплювати вміння у дітей визначати час за годинником, вирішувати завдання на
  10. Конспект заняття з валеології «Навіщо людині руки?» (Дидактична гра)
    Мета: ознайомити дітей із значенням рук за допомогою методу гри і експериментування. Програмні завдання: продовжити роботу над формуванням таких понять: 1) значення рук для людини; 2) подібність і відмінність в будові двох рук; 3) подібність і відмінність в будові людини і тварин. Методи навчання: гра, спостереження, експериментування, логічне міркування, ТРИЗ («Добре -
© medbib.in.ua - Медична Бібліотека