Патологічна фізіологія / Оториноларингологія / Організація системи охорони здоров'я / Онкологія / Неврологія і нейрохірургія / Спадкові, генні хвороби / Шкірні та венеричні хвороби / Історія медицини / Інфекційні захворювання / Імунологія та алергологія / Гематологія / Валеологія / Інтенсивна терапія, анестезіологія та реанімація, перша допомога / Гігієна і санепідконтроль / Кардіологія / Ветеринарія / Вірусологія / Внутрішні хвороби / Акушерство і гінекологія
ГоловнаМедицинаВалеологія
« Попередня Наступна »
Конспекти. Конспекти занять по валеології в дошкільному закладі, 2010 - перейти до змісту підручника

Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи по темі: "Очки, вуха та носи бути здоровими повинні"

Мета: Формувати у дітей звичку до здорового способу життя.

Завдання

- Закріплювати знання дітей про органи почуттів і профілактики їх захворювань,

- Тренувати дітей у самостійному використанні гімнастики для очей,

- Розвивати вміння співпереживати, приходити на допомогу тим, хто її потребує.

Обладнання

- «Чарівний мішечок» - морквина, відвар ромашки, марлеві серветки і т.д. на розсуд вихователя,

- Алгоритм гімнастики для очей,

- Касета із записом музики і касета з шумами природи,

- Атрибути для подорожі будиночок, печера, ширма, «колоду», «купини»,

- Картки для д / і «Що корисно, що шкідливо».

Попередня робота

- Д / і «Що шкідливо, що корисно».

- Д / і «Носи потрібні не тільки для краси».

- Бесіда «Як ми чуємо».

- Щоденне виконання гімнастики для очей.

Хід заняття

Вихователь - Хлопці, сьогодні у нашого вікна весь ранок скрекотала сорока, вона принесла на хвості погану звістку. У казковому лісі біда. Захворіли всі казкові герої. Нам треба збиратися в дорогу. А в цьому мішку у мене різні зілля, які нам допоможуть казкових героїв вилікувати. Все готово, можна вирушати в дорогу.

Вихователь тримає в руці клубок, який показує дорогу. В дорозі можуть зустрічатися різні перешкоди («Перестрибни струмочок», «З купини на купину», «Пройди і не зачепи» і т.д.).

Вихователь - Подивіться, на яку гарну галявинку ми вийшли, а це що за хатинка?

Цікаво, хто в ній живе? Давайте скажемо чарівні слова, щоб хатинка до нас повернулася.

Діти / хором / - Хатинка, хатинка, встань до лісу задом, а до мене передом!

З хатинки виходить Баба Яга: «Хто це по лісу ходить? Нічого не бачу.

Слаба я очима стала, того гляди, зовсім осліпну ».

Вихователь - А ти очі бережеш? Знаєш, що потрібно робити, щоб зберегти зір?

Яга - Звідки мені знати? У лісі живу.


Вихователь - А наші діти знають. Хлопці, давайте навчимо Бабу Ягу як зір зберегти.

Діти - Не можна читати лежачи і в погано освітленій кімнаті, дивитися на лампу, на яскраве сонце. Потрібно берегти очі від гострих предметів, не терти очі руками. Для очей корисно дивитися на захід і схід сонця, вмиватися чистою водою. Для очей корисний зелений колір: він заспокоює, а червоний колір, навпаки, стомлює.

Яга - Здається все запам'ятала. Треба читати лежачи, терти очі руками ...

Діти виправляють помилки Баби Яги.

Яга - Але що робити, якщо я вже погано бачу?

Вихователь - У нашому чарівному мішку знайдуться зілля, які тобі допоможуть.

Бабу Ягу пригощають морквиною, пропонують протерти очі відваром ромашки, радять частіше ласувати чорницею.

Яга - От тепер я набагато краще бачити стала.

Вихователь - А щоб зір зовсім відновить діти навчать тебе робити гімнастику для очей.

Діти показують Бабі Язі вправи, користуючись алгоритмом.

Баба Яга дякує дітей і прощається, а чарівний клубочок веде всіх далі: через болото / вправа «з купини на купину» /, через бурелом / вправа «переліз через бревнишко» /.

Раптом чується гучна музика, грім, свист. Через дерева виходить Соловей-Розбійник. Він стогне, тримається за голову.

Діти - Що з тобою сталося.

Розбійник - А?! Що?! Нічого не чую! І голова болить!

Діти допомагають йому зробити холодну примочку / можна прикласти капустяний лист / і пояснюють, чому він став погано чути і чому болить голова: «Ти став погано чути від гучних звуків, й голова розболілася тому».

Розбійник - А причому тут гучна музика?! Не вірю я вам!

Діти - Частинки повітря вдаряються об барабанну перетинку і сигнал надходить у мозок. Якщо звуки гучні і безладні, то частинки повітря починають стукати по барабанної перетинки, як тисячі маленьких кийків. Від гучних звуків барабанна перетинка може навіть лопнути.


Розбійник - Але я так люблю музику. Порадьте, що мені робити?

Діти-Шум лісу, спів птахів, дзюрчання струмочка - це теж музика, тільки її треба почути. Така музика заспокоює і додає сил. А ще музика не повинна бути дуже гучною. Коли розмовляєш з кимось, треба говорити тихо, спокійно. Від крику і шуму теж може захворіти голова.

Одну-дві хвилини всі разом слухають касету зі звуками природи. Діти прощаються з розбійником і йдуть далі.

Незабаром діти бачать перед собою «печеру». Вона покрита павутиною. З печери лунає кашель і чхання. Виходить Лісовик.

Лісовик - Ось, захворів напевно. Цілими днями кашляю і чхаю.

Вихователь заглядає в печеру і теж починає чхати.

Вихователь - Яка пил! Здається, ти чхаєш немає від застуди. Коли ти останній раз робив прибирання в печері?

Лісовик - Не пам'ятаю ... Років п'ять чи десять тому.

Вихователь - тоді все ясно. Мені здається, що діти зможуть дати тобі кілька порад і розкажуть, що потрібно робити, щоб більше не чхати і не кашляти.

Діти - Треба берегти органи дихання: провітрювати приміщення, в якому знаходишся, робити вологе прибирання щодня. Повітря буде на багато краще, якщо в будинку є кімнатні квіти.

Діти прощаються з Лісовиком і повертаються в групу.

Вихователь - А повернутися нам допоможе чарівний клубочок і казкове заклинання:

Закрути скоріше, клубок, Хлопців в дружний хоровод. Підійшла до кінця гра, В групу нам поспішати пора.

/ Діти вимовляють ці слова, взявшись за руки /

Ось ми і в своїй групі. Сьогодні ми з вами зробили два важливі справи: казковим героям ми допомогли і ще раз повторили, як зберегти здоровими свої оченята, вуха та носи.

А зараз я пропоную пограти вам в піжмурки, щоб ми могли уявити собі, як відчувала себе Баба Яга, коли вона погано бачила.

« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи по темі: "Очки, вуха та носи бути здоровими повинні" "
  1. Конспект заняття з валеології в старшій групі" Пийте, діти, молоко - будете здорові "
    заняття Вихователь: Хлопці, як багато у нас гостей, підійдемо, привітаємося. А знаєте, ви ж не просто привіталися, а подарували один одному частинку здоров'я, тому що сказали: Доброго дня! Здоров'я бажаю! Недарма російська народна приказка каже: "Вітатися не будеш, здоров'я не отримаєш". Питання: Хлопці, скажіть, будь ласка, яку людину ви вважаєте здоровим? (Відповіді
  2. ОРИГІНАЛЬНІ студентський реферат
    зайняті, які дії і вчинки заповнюють їх життя і «як роблять», яким способом задовольняють свої потреби. Спосіб життя особистості - це перш всього характеристика реального буття людини, того, що йому вдається зробити, зробити у своєму житті, того, чим заповнений його час. Внутрішній світ особистості - здібності, інтелект, прагнення і задуми - представлений в тій мірі, в якій
  3. Конспект заняття з валеології в старшій групі "Де ховається здоров'я?"
    заняття Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні гості! Підійдіть, привітайтеся з душею і серцем. А знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали: "Здрастуйте!" Здоров'я бажаю. Шановні наші гості, я, Людмила Вікторівна, і мої хлопці з гурту "Почемучки" раді бачити вас у нас в д / с, ми завжди раді гостям. Питання: Хлопці, чому я
  4. Конспект заняття з валеології про вітаміни з дітьми старшого дошкільного віку
    заняття Діти грають у групі. З плачем до них у групу приходить Вітаміноед. Вітаміноед: - Я щойно з лікарні. А ходив я туди через те, що у мене з'явилася слабкість, заболів живіт, зіпсувався настрій. Лікар оглянув мене і сказав, що разом з моїми улюбленими овочами я наївся якихось нітратів. Але як вони потрапили в овочі? Адже я вирощував свої овочі та фрукти в хороших умовах,
  5. ТАКТИКА ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО З СКАРГАМИ психічного та емоційного ХАРАКТЕРУ
    для депресивного психозу , ніж для шизофренії. Необхідно встановити, чи звертався хворий коли-небудь до лікаря з приводу даної симптоматики; призначалося чи будь-яке лікування і наскільки воно було ефективним. Сімейний анамнез. Необхідно встановити, чи виникали подібні симптоми або яке-небудь інше психічне захворювання у родичів хворого. Слід обов'язково наводити довідки про
  6. хламідійної інфекції
    для ссавців штами С. psittaci вражають людину, патогенні для птахів штами цієї хламідії іноді інфікують людину, викликаючи пневмонію . С. trachomatis патогенна виключно для людини; вона була вперше визначена як причина трахоми в 40-х роках. Відтоді С. trachomatis вважається збудником перинатальної інфекції та інфекції, що передається статевим шляхом. Хламідії - облігатні
  7. Методика проведення занять з формування стилю здорового життя у учнів перших класів
    конспектами, ви повинні відпрацювати їх на практичних заняттях. Ви вже знайомі з поняттям «фактори ризику» і знаєте, що профілактика впливу цих факторів залежить від часу її початку. Чим раніше ми почнемо знижувати ступінь аутоагресії, підвищувати ступінь поваги людини до себе як до особистості, тим ефективніше буде наша робота з формування стилю здорового життя кожної дитини.
  8. Конспект гри з валеології « Що? Де? Коли? »
    заняття. Діти розташовуються на стільчиках або на килимку. Створюється обстановка розкріпачення. Методичні рекомендації. 1.Деті діляться на дві команди. Щоб не витрачати час непродуктивно на лічилки та інші способи формування! команд, діти просто займають стільчики, що стоять двома групами. Кожна з команд самостійно вибирає собі ім'я. 2.На столі у педагога знаходиться
  9. Конспект заняття з валеології складений з техніки сказкатерапіі в середній групі. "Очищення душі".
    заняття Педагог. Здрастуйте, діти, Ви всі такі різні: ваші волосся, очі, одяг. Все це можна побачити. Проте в кожному з нас є те, що побачити неможливо. Це ваш внутрішній світ: ваші бажання, настрою, любов до когось і чогось. Цей світ знаходиться всередині вас, біля вашого серця. Якщо в цьому світі живе радість, щастя, любов - людина здоровий і повний енергії. А якщо в цей світ
  10. СТРУКТУРА І ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ акушерських стаціонарів санітарно-протиепідемічних РЕЖИМ В акушерському стаціонарі
    занять ЛФК в післяпологовому періоді і для читання лекцій використовують радіотрансляцію в палати. Персонал в післяпологовому відділенні миє руки з милом, а при необхідності, обробляє дезінфікуючими розчинами. Після переведення породіллі у II відділення або виписки всіх породіль палати обробляють за типом заключної дезінфекції. Важливим є режим годування новонароджених. В даний
© medbib.in.ua - Медична Бібліотека