Патологічна фізіологія / Оториноларингологія / Організація системи охорони здоров'я / Онкологія / Неврологія і нейрохірургія / Спадкові, генні хвороби / Шкірні та венеричні хвороби / Історія медицини / Інфекційні захворювання / Імунологія та алергологія / Гематологія / Валеологія / Інтенсивна терапія, анестезіологія та реанімація, перша допомога / Гігієна і санепідконтроль / Кардіологія / Ветеринарія / Вірусологія / Внутрішні хвороби / Акушерство і гінекологія
ГоловнаМедицинаВалеологія
Наступна »
Конспекти. Конспекти занять по валеології в дошкільному закладі, 2010 - перейти до змісту підручника

Конспект гри з валеології «Що? Де? Коли? »

Мета: в ігровій формі узагальнити і систематизувати наявні у дітей уявлення про збереження здоров'я.

Програмні завдання: 1) розширити кругозір дітей, 2) активізувати розумові процеси; 3) розвивати логічне мислення та кмітливість; 4) сприяти адаптації дітей до різних життєвих ситуацій. Матеріали та обладнання:

- набір конвертів із завданнями, обертовий барабан зі стрілкою, що вказує на конверт, «чудовий мішечок» (коробка), будь-який предмет гігієни (мило, губка, зубна щітка чи інше), 2 непрозорих склянки для фішок, близько 50 фішок;

- 2 картинки валеологічного змісту, розрізані прямими лініями на кілька частин (різати фігурними лініями не слід, інакше діти будуть збирати картинку не за змістом, а за формою розрізів, що відповідає не старшому, а середовищ-1 нього віком);

- 40 коротких паличок або сірників (по 20 для кожної команди); 1

- 2 підноса, на яких лежить однаковий набір з 8 продуктів; 4 з них містять вітаміни (наприклад, морква, часник, капуста, чорний хліб) і 4 не містять (цукор, цукерка, манна крупа, шматочок білої булки).

Методи навчання: гра, дискусія, логічні міркування, ТРИЗ.

Організація заняття. Діти розташовуються на стільчиках або на килимку. Створюється обстановка розкріпачення.

Методичні рекомендації.

1.Деті діляться на дві команди. Щоб не витрачати час непродуктивно на лічилки і інші способи формування! команд, діти просто займають стільчики, що стоять двома групами. Кожна з команд самостійно вибирає собі ім'я.

2.На столі у педагога знаходиться обертовий барабан, на якому розкладені конверти із завданнями. Їх прислали «телеглядачі» - казкові персонажі. Діти - окремі представники команд - по черзі обертають барабан і беруть конверт, на який вкаже стрілка. Якщо стрілка вкаже на порожнє місце, беруть найближчий конверт, розташований по ходу обертання,

Якщо барабана немає, педагог розкладає конверти на столі, 1 та представники команд вибирають будь-який з них.

3. У кожному конверті є завдання для команд. Деякі I завдання носять ігровий характер: скласти картинку, викласти! людини з паличок. Їх аналізу приділяється мало часу, досить побачити, що вони виконані.

Більшість завдань є пізнавальними. Їх мета-узагальнити наявні у дітей знання з порушувалися питання.
Тому педагог прагне, щоб відповіді цього типу були повними, глибокими, вичерпними. Фішка дається не за відповідь в I цілому, а за кожне назване положення. Таким чином, на одному завданні команда заробляє кілька фішок. Наприклад, обговорюючи ознаки грипу, діти називають: «Болить голова», «Підвищується температура», «Болить горло», «Слабкість», «Нудота», «Нежить». За це вони отримують 6 фішок. Чим ширший колективну відповідь, тим більше знань набуває кожен конкретний дитина. Завдання такого типу позначені зірочкою.

4. Педагог прагне працювати з мінімальними втратами часу: поки одна команда відповідає, інша думає. Після відповіді вона відразу ж отримує чергове завдання. Той факт, що 2-я команда не чує відповідей 1-й, не повинен викликати тривоги: думати самому набагато важливіше, ніж слухати готові відповіді. Якщо педагог визнає доцільним, через деякий час він повторить конкурс, помінявши командам завдання, і тоді всі діти попрацюють над кожним питанням.

Але при бажанні можна створити і таку ситуацію, коли команда вислуховує відповідь суперника, доповнює його і навіть отримує за це фішки.

5. Наприкінці підраховується кількість фішок, зароблених командами, робиться висновок про переможця. Прагнути до «перемоги дружби» не слід: діти повинні відчути смак до боротьби.

6. Послідовність питань на занятті виявиться випадковою.

7. «Вартість» питань нерівноцінні: за одні дається всього одна фішка, за інші - кілька. Педагог вживає заходів, щоб ті й інші питання траплялися кожній команді з однаковою частотою.

Хід заняття

Вступ.

- Хлопці, ви всі бачили по телевізору гру «Що? Де? Коли? »? Давайте і ми пограємо в таку гру. Хочете? (Ответи.)

- Ви сіли так, що вийшло дві команди. Виберіть собі назви. (Діти пропонують назви команд.)

- У мене на столі знаходиться барабан, на якому лежать конверти. У кожному конверті є завдання для команд. Ви по черзі будете підходити до барабана, обертати його і брати той конверт, на який вкаже стрілка. (Або: «У мене на столі лежать конверти; ви по черзі будете підходити до столу і вибирати собі завдання».) За кожну правильну відповідь команда отримує фішку. Наприкінці порахуємо фішки і з'ясуємо, хто переміг.

Запитання від Незнайки: «Яку допомогу треба надати людині при зубному болю?» (Правильна відповідь: відправити його до лікаря.
)

Запитання від Мурзилки: «За допомогою якого органу ми дізнаємося, що трава зелена, а помідор червоний? »(Правильна відповідь: за допомогою очей.)

Запитання від Русалочки:« За допомогою якого органу ми дізнаємося, що мама кличе нас обідати? » (Правильна відповідь: за допомогою вух.)

Запитання від Чіполіно (обом командам разом):

- Команді білочок: «Покладіть в тарілку продукти, в яких багато вітамінів ».

- Команді Зайчиків:« Покладіть в тарілку продукти, в яких немає вітамінів ».

(Кожній команді видається блюдо з набором з 8 продуктів.)

* Запитання від Царівни-жаби: «За якими ознаками можна дізнатися, що людина захворіла на грип?» (Правильні відповіді см. в Методичних рекомендаціях.)

* Запитання від Звіздаря : «За якими ознаками можна дізнатися, що людина розбив коліно?» (Правильні відповіді: є біль, тече кров, мається пухлина, пошкоджена шкіра, важко ступати на ногу, людина плаче, він впав або об щось ударився і т.п .)

Вказівка ??від Самоделкина (обом командам): зібрати розрізану картинку і назвати, що на ній зображено. (Кожній команді видається по картинці, розрізаної на частини.)

* Запитання від Знайки: «Як потрібно себе вести, щоб не дозволити мікробам проникнути в організм?» (Правильні відповіді: чистити зуби, мити руки перед їжею, після прогулянки і відвідування туалету, мити овочі і фрукти, мити предмети, що впали на підлогу , прибирати в квартирі, не брати в рот травинок та інших предметів, що знаходяться на вулиці, не гладити незнайомих тварин і т.д.)

* Запитання від Дресирувальника: «За якими ознаками можна здогадатися, що собака збирається на нас напасти? »(Правильні відповіді: собака гарчить, гавкає, скалить зуби, піднімає шерсть на спині, махає хвостом, дивиться злобним поглядом, біля неї знаходиться щеня або яка-небудь їжа і т.д.)

Запитання від Золотої Рибки (обом командам): «У цій коробці (або« Цього "чудовому мішечку" ... ») лежить якийсь предмет гігієни, який нам дуже корисний». Кожна команда називає будь-які предмети гігієни по черзі, а потім подивимося, кому пощастило, кому вдалося вгадати предмет, що лежить в коробці. Той і отримає фішку. Коробку в студію!

Висновок.

- Молодці, добре пограли. Давайте порахуємо, скільки фішок заробила кожна команда.
Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація , релевантна "Конспект гри з валеології« Що? Де? Коли? »"
  1. Конспект бесіди з валеології. «НАШІ Вірні друзі»
    ігри на вулиці. А взимку , коли все білим-біло, дерева і кущі вбираються в пухнасті снігові кожухи, можна кататися на лижах і санках, грати в хокей чи кружляти на ковзанах навколо сяючою вогнями їли. Фізичні вправи в дитячому садку, заняття фізкультурою в школі, відвідування спортивних секцій допомагають нам зміцнювати здоров'я, загартовують тіло і волю, роблять нас сміливими і сильними. Я
  2. Конспект заняття з валеології в старшій групі "Пийте, діти, молоко - будете здорові"
    гри: група дітей, запрошені батьки, серед них лікар-стоматолог (показує дітям досвід) Устаткування: Склянки з молоком, коктейльні трубочки, чайні ложки на кожну дитину, серветки; дзеркальця на кожну дитину. Площинні моделі: 2 великі мишки, 3 маленькі мишки, 2 склянки молока. 2 батона, 2 шматочки м'яса; фланелеграф. Моделі продуктів: сир, кефір, йогурт, сир, вершки,
  3. Конспект заняття з валеології складений з техніки сказкатерапіі в середній групі. " Очищення душі ".
    гри. Гра" Дроворуб ". Стати кругом. Підніміть руки вгору і зімкніть в замок - це сокира. А тепер з силою і звуком" Ух "різко нахилимося вниз. Повторимо кілька разів . Педагог. А зараз я чарівною паличкою намалюю інше коло. Ставайте в коло. У цьому чарівному колі ми навчимо Карабаса-Барабаса позбавлятися від образ. Гра "Кульки". Педагог пропонує дітям повітряні кульки, і попереджає,
  4. Методика проведення занять з формування стилю здорового життя у учнів перших класів
    конспектами, ви повинні відпрацювати їх на практичних заняттях. Ви вже знайомі з поняттям «фактори ризику» і знаєте, що профілактика впливу цих факторів залежить від часу її початку. Чим раніше ми почнемо знижувати ступінь аутоагресії, підвищувати ступінь поваги людини до себе як до особистості, тим ефективніше буде наша робота з формування стилю здорового життя кожної дитини.
  5. ОРИГІНАЛЬНІ студентський реферат
    ігри та розваги - все це подає сигнал нашому тілу, що потрібно більше енергії. Крім того, дослідники заявляють, що в кожному разі ваш хронологічний вік не має ніякого значення після тридцяти, Це означає, що після тридцяти важливий ваш біологічний вік, який ви можете підтримувати оздоровчої дієтою, сонячними ваннами та фізичними вправами, і ваш
  6. Конспект заняття з валеології з батьками Тема: «Бути здоровими хочемо»
    валеолог читає епіграф зустрічі / вірш В. Крестова «Тепличне створення» /: Хворіє без кінця дитина. Мати в паніці, в сльозах: і страх, і смуток. - Адже я його з пелюшок Завжди в теплі тримати прагну. У квартирі вікна навіть влітку Відкрити боїться - раптом протяг, З ним то в лікарню, то в аптеку, Ліків і перелічити можна. Чи не хлопчик, словом, а страданье. Ось
  7. Конспект заняття з валеології в старшій групі "Де ховається здоров'я? "
    ігри зі снігом) Вихователь:" З молоду загартувати, на весь вік згодитися "Питання: Чому ви загартовуєтеся? Як ви думаєте, чому саме холодом загартовується людина? А вам подобається загартовуватися? Чим ще ви загартовуєтеся? (Водою) Чим більше любите загартовуватися, снігом або холодною водою? "Загартовуватись треба снігом і водою холодною, І тоді мікроб голодний вас повік не здолає." Питання: Так що
  8. Конспект заняття з валеології для дітей старшої групи по темі: "Очки, вуха та носи бути здоровими повинні "
    коли вона погано
  9. Конспект заняття з валеології на тему: Мій чудовий носик
    десь у когось Що -то зараз горить Я нічого не знаю Це мій Ніс доповів: Хтось купив апельсини І он туди поклав Я нічого не знаю Я в задусі сиджу Ніс каже "Погуляем" Дуже тебе прошу. Ходиш з ним і гуляєш Він говорить зі мною Він каже «А знаєш?» Пахне вже весною! 1) Як називається вірш? 2) Хто її написав? 3) Так що ж
  10. Конспект заняття з валеології з елементами математики «Сім золотих правил»
    валеології; - плакат з зображення режимних моментів і годин; - макети хлопчика і дівчинки; - заготовки дорожніх знаків; - муляжі овочів, фруктів і інших продуктів; - корзина з яблуками, блюдо з частинами розрізаного яблука. Хід заняття Вихователь: Подивіться хлопці яке сьогодні чудове доброе утро! Хлопці подивіться, а ось і наша скринька. Ми з вами так довго
© medbib.in.ua - Медична Бібліотека