загрузка...
« Попередня Наступна »

Аналіз положень нормативно-правової бази

Підготовка офіцерів запасу на військових кафедрах регламентується такими нормативними документами :

Конституція Російської Федерації, прийнята всенародним голосуванням 12 грудня 1993 року;

Федеральний закон Російської Федерації «Про оборону» від 31 травня 1996 року № 61-ФЗ;

Федеральний закон Російської Федерації «Про військовий обов'язок і військову службу» від 28 березня 1998 року № 53-ФЗ;

Військова доктрина Російської Федерації, затверджена Указом Президента Російської Федерації 21 квітня 2000 року № 706;

Постанова Уряду Російської Федерації від 12 жовтня 2000 року № 768;

Постанова Уряду Російської Федерації від 14 листопада 1999 року № 1255;

Федеральна програма «Реформування системи військової освіти в Російській Федерації на період до 2010 року», затверджена Постановою Уряду Російської Федерації від 27 травня 2002;

Наказ міністра оборони Російської Федерації, міністра освіти Російської Федерації, директора Федеральної служби залізничних військ Російської Федерації «Про організацію навчання громадян Російської Федерації за програмами підготовки офіцерів запасу на військових кафедрах» від 8 травня 2001 року № 215/2006/106;

Наказ міністра оборони Російської Федерації, міністра освіти Російської Федерації, директора Федеральної служби залізничних військ Російської Федерації «Про внесення змін до наказу від 8 травня

2001 року № 215/2006/106» від 19 серпня 2002 року № 312/3091/303. Проведемо аналіз деяких положень даних правових актів. Федеральний закон Російської Федерації «Про військовий обов'язок і

військову службу» від 28 березня 1998 року № 53-ФЗ здійснює правове регулювання в області військового обов'язку та військової служби з метою реалізації громадянами Російської Федерації конституційного обов'язку і обов'язки по захисту Вітчизни.

Стаття 17. Добровільна підготовка громадянина до військової служби Добровільна підготовка громадянина до військової служби передбачає:

«... навчання за програмою підготовки офіцерів запасу на військових кафедрах при державному, муніципальному або має державну акредитацію за відповідними напрямами підготовки (спеціальностями) недержавному освітній установі вищої професійної освіти.

Стаття 20. Навчання громадян за програмами підготовки офіцерів запасу на військових кафедрах.

В даній статті визначено порядок навчання громадян на військових кафедрах, вимоги, що пред'являються до громадян, які виявили бажання навчатися за програмами підготовки офіцерів запасу, функції міністерства оборони Російської Федерації.
трусы женские хлопок


Стаття 26. Організація призову громадян на військову службу.

У даній статті визначені заходи щодо призову громадян, зарахованих у запас з присвоєнням військового звання офіцера після закінчення військових кафедр.

Стаття 31. Обов'язки громадян, які підлягають призову на військову службу.

У даній статті визначені обов'язки і відповідальність громадян, зарахованих у запас з присвоєнням військового звання офіцера після закінчення військової кафедри.

Стаття 38. Термін військової служби для військовослужбовців, що проходять військову службу за призовом або за контрактом.

В даній статті визначено термін військової служби для військовослужбовців, покликаних із запасу і мають військове звання офіцера-24 місяці.

У Військовій доктрині Російської Федерації, затвердженої Указом Президента Російської Федерації від 21 квітня 2000 року № 706 в розділі «Забезпечення військової безпеки» в пункті 8 визначено, що необхідно «відповідність рівня готовності, підготовки та забезпечення військової організації держави потребам воєнної безпеки ».

У розділі «Військова організація держави» у пункті 14 визначено основні принципи розвитку військової організації держави «... реалізація прав і свобод військовослужбовців, забезпечення їх соціальної захищеності, гідного соціального статусу та рівня життя ... ». У пункті 15 визначено головні пріоритети розвитку військової організації держави «... розвиток і вдосконалення військ, що забезпечують стратегічне стримування», «. створення і підтримка в необхідної готовності структур для підготовки мобілізаційних ресурсів та забезпечення мобілізаційного розгортання Збройних Сил Російської Федерації та інших військ ».

Постановою Уряду Російської Федерації від 27 травня 2002 року № 352 затверджена Федеральна програма «Реформування системи військової освіти в Російській Федерації на період до 2010 року».

Підставою для розробки даної програми є доручення Президента Російської Федерації від 4.07.2000 р. № Пр-1404, доручення Уряду Російської Федерації від 22.08.2001 р. № ІК-П4-14857. Розробником і координатором програми визначено міністерство оборони Російської Федерації.

Мета програми: приведення кількісних і якісних параметрів системи військової освіти в Російській Федерації у відповідність зі структурою, чисельністю і завданнями Збройних Сил, інших військ.

Завдання програми:

- створення організаційно-правових та економічних умов для повного задоволення потреб Збройних Сил Російської Федерації в офіцерах при раціональному використанні коштів федерального бюджету, що виділяються на їх підготовку ;

- підвищення якості військової освіти, приведення професійної підготовленості офіцерів у відповідність із нормативно-правовими актами та вимогами військово-професійної діяльності;

- підвищення ефективності управління військовою освітою.
Програма розрахована на два етапи: перший 2003-2005 рік,

другий 2006-2010 рік.

На першому етапі (2003-2006 рр..) Передбачається проведення наступних робіт:

- розробка методологічних засад, науково-методичних рекомендацій щодо вдосконалення системи військової освіти в Російській Федерації та підвищення ефективності використання коштів федерального бюджету, що виділяються на підготовку офіцерів. Розробка на основі проведених досліджень проектів нормативних правових актів;

- прийняття першочергових заходів щодо вдосконалення змісту військової освіти, інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу, закріплення науково-педагогічних кадрів;

- організація проведення експерименту з підготовки офіцерів запасу за окремими спеціальностями інженерного, гуманітарного та юридичного профілів з числа студентів цивільних вузів з подальшим обов'язковим надходженням їх на військову службу за контрактом.

На другому етапі (2006-2010 рр..) Передбачено узагальнити результати експерименту з підготовки офіцерів запасу. При позитивній оцінці отриманих результатів планується розробити проекти нормативних правових актів.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів федерального бюджету. При цьому на проведення експерименту з підготовки офіцерів запасу виділяється всього 33.9 млн. рублів, з них у 2003 році -6.9 млн. рублів, в 2004 році -11.4 млн. рублів, в 2005 році -15.6 млн. рублів.

Всього на реалізацію Програми планується виділити понад 400 млн. рублів.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що проблемі підготовки офіцерів, у тому числі і офіцерів запасу на військових кафедрах вузів надається державне значення. Конкретні завдання і терміни реалізації визначені у Федеральній програмі «Реформування системи військової освіти в Російській Федерації на період до 2010 року», затвердженої Постановою Уряду Російської Федерації від 27 травня 2002
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Аналіз положень нормативно-правової бази "
  1. О
    + + + обволікаючі засоби, см. Слизові кошти. + + + Знешкодження м'яса, см. Умовно придатне м'ясо. + + + Знезараження води, звільнення води від мікроорганізмів, патогенних для тварин і людини. Методи О. в.: Хлорування, кип'ятіння, озонування, знезараження ультрафіолетовими променями, ультразвуком, струмами високої частоти і ін Найчастіше застосовують хлорування води, використовуючи
  2. С
    + + + сабур (тур. sabur), висушений сік листя рослини алое (Aloe arborescens) сімейства лілійних; проносний засіб. Темно-бурі шматки або порошок. Добре розчинний у гарячій воді, спирті, розчинах лугів. Діючі початку - антрагликозиди (алоин). У малих дозах діє як гіркота, покращуючи апетит і посилюючи травлення, желчегонно. Місцево чинить слабку подразнюючу,
  3. Укази Президента Російської Федерації, що регламентують питання мобілізаційної підготовки
    3.2.1. Указ Президента Російської Федерації від 2 жовтня 1998 року № 1175 «Про затвердження Положення про військово-транспортного обов'язку» Військово - транспортний обов'язок встановлюється для своєчасного, якісного та в повному обсязі забезпечення транспортними засобами Збройних Сил Російської Федерації, інших військ, військових формувань і органів, а також створюваних на воєнний час
  4. . СПЕЦІАЛЬНІ ФОРМУВАННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
    Відповідно до федеральних законів «Про оборону» і «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію в Російській Федерації» в країні під час оголошення мобілізації створюються спеціальні формування, призначені для виконання спеціальних завдань але забезпечення бойової діяльності Збройних Сил Російської Федерації. Для участі в медичне забезпечення особового складу Збройних Сил Російської
  5. Передумови формування системи забезпечення якості медичної допомоги в умовах реформування охорони здоров'я Росії на рубежі XX-XXI століть
    У 1997 році побачила світло концепція розвитку охорони здоров'я Росії, де в тій чи іншій мірі розглядалося рішення проблем доступності, безпеки, задоволеності, оптимальності медичної допомоги населенню. Сьогодні в Росії є достатня законодавча база для здійснення і поліпшення якості медичної допомоги населенню, але до цих пір відсутні критерії оцінки діяльності
  6. Розробка та застосування стандартів при виробництві медичних послуг
    Зростаюче значення медичних стандартів обумовлено необхідністю позначення провідних орієнтирів у процесі вдосконалення медичної допомоги, самоконтролю в діяльності медичного працівника, забезпечення захисту населення від неякісного медичного втручання, формування адекватного ресурсного забезпечення. Визначення сутності процесу стандартизації в медицині є
  7. Передумови впровадження перспективної моделі управління якістю та ефективністю медичної допомоги в умовах ринку
    Кожна країна повинна розраховувати, перш за все, на свій власний природний , трудовий та інтелектуальний потенціал Р. Нігматуллін Всім, хто не залишився байдужим до падіння престижу і деградації вітчизняної медицини, слід замислитися. Адже за відносно короткий проміжок часу з 1986 по 2000 рік рівень стану здоров'я населення Росії опустився з 26 місця до 130 (між Перу
  8. Невирішені проблеми забезпечення якості медичної допомоги населенню Далекого Сходу Росії
    На «плечах» лікарів і медичних сестер лежить важкий тягар відповідальності за якість надаваних медичних послуг. Російське суспільство досі сприймає медичних працівників як якусь категорію людей, одягнених в білий одяг і дали клятву Гіппократа, які повинна працювати на благо того самого суспільства, відмовляючи собі в найнеобхіднішому. Наприклад, в отриманні гідної заробітної
  9. Висновок
    А хто ж догляне за самими стражниками? Пліній Підводячи підсумки написаному, слід зазначити, що проблема управління якістю у вітчизняній медицині сьогодні займає пріоритетне місце у великій кількості проблем російської охорони здоров'я. Реформа системи охорони здоров'я і в першу чергу подолання гострих структурних диспропорцій в поєднанні з пошуком внутрішньосистемних джерел
  10. Медична етика. Проблеми співвідношення етики та законосообразности
    "Професія лікаря, лікаря, доктора з давніх пір і сьогодні визнається однією з гуманністю і благородних" * (3). З цим висловлюванням важко не погодитися. Кожен з нас протягом життя стикався з необхідністю звернення до медичних працівників з тими чи іншими проблемами. Безумовно, будь-яка людина, що звернувся до медичних працівників за допомогою, вправі сподіватися на гідне, засноване
  11. Біомедична етика, як міждисциплінарна галузь знань, яка регламентує медичну діяльність у контексті захисту прав людини
    біомедичної етики слід розглядати в якості ще однієї ланки, який надає певний вплив на соціальне, загалом, і правове, зокрема, регулювання медичної діяльності. Існує достатня кількість визначень, які висловлюють різні точки зору відносно характеристик біомедичної етики. Зокрема, в навчальному посібнику "Філософія та біомедична етика"
  12. Характеристики механізму правового регулювання стосовно сфері медичної діяльності
    Досліджуючи стадії правового регулювання в традиційному теоретико-правовому розумінні, слід звернутися до робіт В.В. Лазарєва і С.В. ЛІПЕН, які виділяють наступні стадії механізму правового регулювання: - стадія регламентації суспільних відносин, формування та загальної дії права; - стадія виникнення у адресатів правових норм суб'єктивних прав і обов'язків; - стадія
  13.  Елементи механізму правового регулювання у сфері медичної діяльності
      Аналіз механізму правового регулювання у сфері медичної діяльності не буде повним без досліджень його складових елементів. Сьогоднішня теоретико-правова наука свідчить про наявність різних підходів до питання про елементи механізму правового регулювання. Наприклад, В.В. Лазарєв і С.В. Липень відзначають, що до них слід відносити: а) норми права; б) юридичні факти; в)
  14.  Права і свободи пацієнтів - суб'єктів медико-правових відносин
      Права і свободи громадян, які отримують медичну допомогу, стали актуалізуватися в Російській Федерації в 90-х роках минулого століття. Протягом останніх 15-ти років права пацієнтів, як суб'єктів медико-правових відносин, були законодавчо закріплені в сучасній Конституції Російської Федерації (прийнята всенародним голосуванням 12 грудня 1993 р.), в ряді Федеральних законів: "Про медичне
  15.  Юридичні гарантії реалізації прав і свобод пацієнтів, як суб'єктів медико-правових відносин
      Теоретичні аспекти формування правового статусу пацієнта в сучасній Росії обгрунтовано включають в себе також і питання гарантії реалізації прав пацієнтів. Які механізми забезпечення гарантій, які державні або приватні організації несуть відповідальність за створення умов і забезпечення гарантій, що сприяють практичній реалізації прав пацієнтів? Відповіді на ці та інші питання
  16.  Досудові способи контролю дотримання прав, свобод та захисту законних інтересів пацієнтів
      У недавньому минулому нашої країни звернення до органів управління і до посадових осіб сфери охорони здоров'я було чи не єдиним реальним способом, за допомогою якого пацієнт дійсно міг відновити свої порушені права в разі неналежного надання йому медичної допомоги. Думається, що радянський історичний період, при всіх позитивних рисах в області організації охорони
  17.  Еволюція нормативно-правового забезпечення охорони здоров'я в Росії до 1857 року
      Історія нашої країни містить чимало прикладів достатньою мірою якісних підходів до проблем нормативно-правового забезпечення сфери охорони здоров'я населення. Відомий вислів про те, що історія розвивається по спіралі, вельми доречно в контексті проблеми, що розглядається. Аналізуючи історичний період часу з X століття, можна виявити періоди, виграшно відрізняються в плані правового
загрузка...

© medbib.in.ua - Медична Бібліотека
загрузка...